شنبه 27 بهمن 1397

برگزاری اولین جلسه ستاد اربعین حسینی در فرمانداری فومن

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/05/15 07:22 بازدید: 181

اولین جلسه ستاد اربعین حسینی به ریاست فرماندار شهرستان فومن و با حضور امام جمعه فومن و سایر اعضای ستاد در مورخ 14 مرداد 1397 در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فومن برگزار گردید.

در این جلسه، کمیته های دهگانه مسئول ستاد اربعین شهرستان فومن به شرح زیر تعیین شدند: امنیتی ـ انتظامی؛ اطلاعاتی؛ فرهنگی ـ آموزشی؛ اطلاع رسانی و مستندسازی؛ حمل و نقل؛ اعزام؛ زیرساخت؛ مشارکت های مردمی؛ اسکان و تغذیه؛ بهداشت و درمان؛ امداد و نجات.

فرماندار شهرستان فومن در این نشست با تأکید بر توکل و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام، سیل عاشقان امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان را که از اقصی نقاط کشور و جهان تشیع به زیارت آن امام بزرگوار می روند، نقطه قوت جامعه اسلامی دانست و افزود: کلیه کارگزاران نظام مکلف به کمک به زائران امام حسین (ع) هستند.

قاسم نژاد با اشاره به هجمه های تبلیغاتی علیه ایران و شیعیان در منطقه و جهان، حرکت جمعی 20 میلیونی زائران شهدای کربلا را همایش عظیم شیعیان دانست که پاسخ کوبنده ای به تلاش های سیاسی و فرهنگی تکفیری ها بوده و حائز اهمیت و تأمل است.

رئیس ستاد اربعین حسینی شهرستان فومن، موفقیت نیروهای امنیتی در حفظ امنیت و برقراری نظم در برگزاری مراسم زیارت امام حسین (ع) در عراق بدون کوچک ترین تهدید و آسیبی را نشان از اقتدار و توانمندی حافظان امنیت مردم دانست.

فرماندار با پرداختن به موفقیت شهرستان فومن در کسب مجوز برپایی موکب در کربلا به نام شهرستان فومن، آن را نشان از توان و استعداد شهرستان دانست و افزود: برگزاری مقدمات و اجرای وظایف دست اندرکاران این موکب باید متناسب با شأن و منزلت زائران فومنی باشد.

وی همچنین تأکید کرد که مدیریت درست دریافت نذورات به این منظور نیز باید با اطلاع رسانی صحیح و بموقع و به کارگیری شیوه های معطوف به جلب رضایت و مشارکت مردمی توأم با ایجاد انگیزه و رغبت باشد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی