شنبه 27 بهمن 1397

نشست فرماندار فومن با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/17 17:00 ویرایش : ‎1397/04/17 22:19 بازدید: 230

به دعوت فرماندار فومن و با حضور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، نشستی در مورخ 17 تیر 1397 در دفتر فرمانداری فومن پیرامون بررسی و حل و فصل پاره ای از مشکلات جاری شهرستان در حوزه صنعت و معدن برگزار گردید.

محمود قاسم نژاد با تأکید بر اهمیت پیگیری مطالبات مردمی در حوزه اقتصادی، حول سه محور نظارت بر بازار، ساماندهی معادن و حمایت از بنگاه های اقتصادی، با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گفتگو کرد و نیازهای مردم و مطالبات خود را در این خصوص به منظور یافتن راهکاری برای رفع مشکلات شهرستان مطرح نمود.

فرماندار فومن با اشاره به شرایط فعلی اقتصاد در کشور و لزوم افزایش پایش بازار و رصد مستمر فعالیت اصناف مختلف، به منظور تضمین حقوق شهروندان و جلوگیری از اقدامات خودسرانه برای افزایش قیمت ها و حمایت هم زمان از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، خواستار مساعدت و حمایت بیشتر اداره کل صنعت، معدن و تجارت شد.

وی در ادامه، با پرداختن به وضعیت معادن در شهرستان فومن و لزوم بهره برداری از ظرفیت های موجود و تبدیل قابلیت های بالقوه به بالفعل، بر استمرار و تقویت جریان توسعه در شهرستان تأکید نمود. علاوه بر این، کمبود منابع معدنی شن و ماسه برای اجرای پروژه های عمرانی و ضرورت مساعدت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان برای صدور مجوز، از مطالبات فرماندار فومن به منظور تسریع در پروژه های راهسازی و زیربنایی در حال اجراء در شهرستان بود.

قاسم نژاد همچنین با اشاره به ضرورت حمایت همه جانبه از بنگاه های اقتصادی و کارخانجات و صنایع فعال در سطح شهرستان و توجه به جذب تسهیلات، اهمیت سرمایه در گردش آنان و رفع موانع تولید، خواستار برنامه ریزی زمانی دقیقی در زمینه قطع برق و اطلاع رسانی به موقع و منظم به منظور جلوگیری از وارد آمدن خسارت به کارخانجات در فومن شد تا تعهدات تولیدی بخش صنعت با خطر مواجه نگردد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در این راستا در پاسخ به پیشنهادات و مطالبات فرماندار فومن، با اشاره به اهمیت استمرار ثبات در فضای بازار و حمایت دستگاه های اجرایی استانی و شهرستانی از فعالیت صنایع در فومن، از تلاش نهادهای مسئول برای به حداقل رساندن تأثیر شرایط اقتصادی دشوار و تحریم ها بر معیشت و فعالیت بنگاه های اقتصادی و صنعتی خبر داد.

وی ضمن تأکید بر این که تنها مرجع تعیین قیمت در کشور، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان است، به برنامه ریزی مدون و برگزاری مرتب ستاد تنظیم بازار در سطح استانی با استاندار گیلان اشاره کرد و از لزوم برگزاری این ستاد در سطح شهرستانی و تصمیم خود برای این کار در فومن خبر داد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اولویت بخش عمرانی و تخصیص منابع معدنی به این حوزه، وظیفه سازمان متبوع خود را احقاق حقوق دولتی از مواد معدنی و همچنین صدور مجوزهای مربوطه اعلام کرد و خواستار اولویت در تغییر فرهنگ مصرف به سوی معادن کوهی شد.

در رابطه با مشکلات مربوط به بخش صنایع نیز ضمن پرداختن به فعالیت مستمر کارگروه رفع موانع تولید در استان، به عزم جدی این اداره کل در حمایت از طرح های ایجادی و توسعه ای اشاره شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی