شنبه 27 بهمن 1397

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان فومن

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/14 18:13 بازدید: 255

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان فومن با حضور فرماندار، نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت و رئیس، معاونین و کارشناسان اداره آمورش و پرورش شهرستان فومن و نمایندگان سایر دستگاه های عضو در مورخ 14 تیر 1397 در دفتر اداره آموزش و پرورش فومن برگزار گردید.

فرماندار شهرستان فومن با توجه به اهمیت آموزش و جایگاه رفیع شغل معلمی در جامعه، آموزش و پرورش را بانی خیر عمومی و منشاء خدمات برای همگان دانست و ضمن خشنودی از آمادگی نماینده شهرستان و مساعدت فعالانه وی به شورای آموزش و پرورش، فلسفه چنین شورایی را استفاده از ظرفیت و امکانات تمام شهرستان عنوان کرد و در ادامه افزود که کمک به آن وظیفه ای عمومی خواهد بود.

قاسم نژاد رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان فومن با تأکید بر لزوم کاهش تعداد مدارس دوشیفته در شهرستان به منظور کاستن از مشکلات برنامه ریزی آموزشی و دشواری های پیش روی خانواده ها در برخی فصول سال، به دلیل وجود برخی مسائل مرتبط با فضای آموزشی که باعث محدودیت آموزش و پرورش و در نتیجه، ایجاد مدارس دوشیفته شده، خواستار تلاش مصرانه برای بازپس گیری مدارسی شد که هم اکنون در اختیار دستگاه های دیگر است.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت که برنامه ریزی منسجم و دقیق آموزش و پرورش برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در شهرستان فومن با محوریت تنوع دهی به برنامه های پرورشی از هم اکنون مورد توجه قرار بگیرد.

محمود قاسم نژاد در پایان خواستار افزایش تعداد جلسات این شورا به صورت ماهانه شد و پیشنهاد داد از ظرفیت های شبکه گسترده بخشداری ها و دهیاری های شهرستان به منظور توسعه و گسترش فعالیت های اوقات فراغت آموزش و پرورش بهره برداری شود.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین افتخاری نماینده شهرستان با اشاره به لزوم بازپس گیری اماکن متعلق به آموزش و پرورش که در اختیار غیر قرار دارد، اولویت دهی به رفع مشکلات خود آموزش و پرورش، به ویژه رفع مشکلات حقوقی ساختمان های موجود جهت افزایش فضای آموزشی را در صدر اقدامات این شورا قرار داد.

در ادامه، رئیس آموزش و پرورش شهرستان فومن با ارائه گزارشی آماری از آخرین وضعیت آموزشی در شهرستان از جمله ظرفیت، فضا و خدمات آموزشی، مشکلات مرتبط با تراکم دانش آموزی بالا، فضای آموزشی محدود، مدارس دوشیفته و همچنین لزوم رفع موانع حقوقی جهت بهره برداری از شماری از اماکن آموزشی را جهت بررسی و ارائه راهکار، در جلسه مطرح کرد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی