سه شنبه 19 آذر 1398

برگزاری مراسم روز خبرنگار در شهرستان فومن

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/20 06:48 بازدید: 113

به مناسبت روز خبرنگار، مراسمی با حضور محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان فومن، حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از روسای ادارات، خبرنگاران و اصحاب رسانه و مردم شهرستان فومن در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد.
در این مراسم که به مناسبت 17 مرداد ماه روز خبرنگار و در تجلیل از زحمات اصحاب رسانه و فعالان عرصه اطلاع رسانی برگزار شد، ضمن اجرای برنامه موسیقی و اجرای نمایش طنز، از خبرنگاران برتر شهرستان فومن تجلیل شد.
محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان فومن با تبریک این مناسبت به خبرنگاران و اهالی رسانه در شهرستان فومن، به جایگاه مهم خبرنگاری اشاره کرد و افزود: خبرنگار در نقش مدافع حقوق مردم و بیانگر روایات زندگی و تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و نمی توان نقش موثر آن را نادیده گرفت زیرا خبرنگار در واقع، جستجوگر و نکته بین است و همسو با فوریت می اندیشد و همگام با ضرورت ها اطلاع رسانی می کند.
فرماندار شهرستان فومن با اشاره به اهمیت صداقت و راستی در حرفه خبری، اظهار کرد: خبرنگاران با راستی و درستی در مقام روشنگری و فرهنگ سازی در حوزه رسانه و جامعه قرار می گیرند و به منظور استیفای حقوق مردم و لزوم آگاه سازی ایشان تلاش می کنند. بنابراین باید گفت که نیل به واقعیت و بیان حقیقت، هدف اصلی یک خبرنگار متعهد و حرفه ای است.
نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: خبرنگار در جهت ایفای رسالت مدنی و حرفه ای خویش و با استفاده از ابزارها و روش های مشروع، قانونی و درست و به دور از هرگونه جنبه های منفی و مسئولیت زای قانونی در دستور کار خویش فعالیت می کند.
وی با تأکید بر این که ادارات باید با خبرنگاران همکاری داشته باشند و پاسخگوی پرسش های ایشان باشند، افزود: خبرنگاران در شرایط سختی اقدام به تهیه خبر می کنند و از این جهت مستحق همکاری و پاسخگویی از جانب ادارات شهرستان هستند.
حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت نیز با بیان این که خبرنگاران سربازان عرصه اطلاع رسانی هستند، بر اهمیت رعایت اخلاق و اصول رفتار حرفه ای تأکید کرد و افزود: رعایت اخلاق و عمل حرفه ای جز ویژگی های بارز خبرنگاران و فعالان رسانه ای شهرستان فومن است.
وی با اشاره به این که مسئولین در دوره کاری خود با مسائل و فراز و فرودهای مختلفی روبرو هستند، خواستار نقدی واقع بینانه و مبتنی بر صداقت و انصاف از عملکرد دست اندرکاران شد.
در ادامه، تعدادی از خبرنگاران شهرستان فومن به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.
در این مراسم، پس از اجرای برنامه موسیقی و همچنین برنامه طنز، از تعدادی از خبرنگاران شهرستان فومن تجلیل شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی