یکشنبه 29 اردیبهشت 1398

جلسه کارگروه سلامت و پیشگیری از مواد دخانی شهرستان فومن

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/12/23 13:06 ویرایش : ‎1397/12/23 13:08 بازدید: 62

جلسه کارگروه سلامت و پیشگیری از مواد دخانی شهرستان فومن به ریاست حمید رضایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد.

در این نشست رضایی با تبریک اعیاد رجب و گرامیداشت روز شهدا از برگزاری اعتکاف در دو مسجد ولیعصر عج و مسجد جامع فومن خبر داد و گفت: توجه به معنویت و آرامش روحی و روانی مردم و تلاش در جهت ارتقای کیفیت زندگی آنها نیز وظیفه ما و در جهت بهبود وضعیت سلامت جامعه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فومن با اشاره به اینکه باتوجه به دوقطب گردشگری ماسوله و قلعه رودخان ، فومن همواره بالاترین آمار گردشگران ورودی در ایام نوروز را داشته است، اظهار کرد: بهداشت محیط نیز از جمله مواردی است که باید برای ارتقای کیفیت سلامت به آن توجه کنیم.

وی بر لزوم نظارت دقیق بر عرضه مواد غذایی تاکید کرد و گفت: در این راستا شبکه بهداشت، دامپزشکی ، اداره صمت و اصناف نظارت بر عرضه مرغ و گوشت و سایر محصولات در فروشگاهها را تشدید نمایند. به علاوه نظارت دقیق تر و بازرسی مستمر از مراکز اقامتی پذیرایی و رستوران ها و سایر اماکنی که به نوعی به عرضه مواد غذایی می پردازند در ایام نوروز مورد انتظار است.

رضایی خواستار تشدید نظارت ها بر عرضه ماکیان و فرآورده‌های محلی در سطح بازار های سنتی شهرستان شد و گفت: کشیک نوروزی ادارات نیز همواره در دسترس باشند.

این مسئول همچنین بر لزوم اجرای مصوبات کار گروهها تاکید کرد و گفت: در راستای بهسازی و مناسب سازی مسیر برای افراد معلول، ادارات موظف به اجرای مصوبات کمیته مناسب سازی هستند. پیگیری مصوبات این کارگروهها به عهده دبیران آنهاست که باید بصورت جدی و مستمر انجام شود.

وی همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه سوری خواستار اطلاع رسانی مناسب در راستی جلوگیری از بروز خطرات احتمالی شد و گفت: متاسفانه این فرهنگ غنی ایرانی که مردم را به سمت نور و‌دوری از بدیها دعوت می‌کرد مسخ شده و جای خود را به ترقه بازی و استفاده از مواد منفجره داده و آسیب های فراوانی را ایجاد کرده است.

دکتر یکتا رئیس شبکه بهداشت و درمان فومن نیز با اشاره به مانور تسهیلات سلامت نوروزی و برقرای کشیک در حوزه بهداشت و درمان اظهار کرد: در ایام عید گشت مشترک بازرسی نیز برگزار می شود.

وی با اشاره به اهمیت سلامت مردم و تشدید نظارت ها اظهار کرد: در ایام اسفند ماه 2800 تن مواد پروتئینی فاسد جمع آوری شده است.

گفتنی است سایر اعضا نیز ضمن بیان پیشنهادات و انتقادات گزارش خود را نیز ارائه دادند.

پیوست ها
دولت و ملت همدلی و همزبانی