دوشنبه 27 خرداد 1398

برگزاری جلسه هماهنگی مقدمات ثبت شرکت تعاونی توسعه و عمران فومن

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/24 13:47 بازدید: 135

جلسه هماهنگی مقدمات ثبت شرکت تعاونی توسعه و عمران فومن با حضور اعضای هیات موسس و به ریاست معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد.

در این جلسه شاهین علیزاده معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان با بیان اینکه ظرف 20 روز گذشته تلاش های خوبی جهت جذب اعضای جدید صورت گرفته است، اظهار کرد: اما در این بین شاهد هستیم که متاسفانه برخی نتوانسته اند به خوبی به وظایف خود عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد روند پذیرش اعضا و خرید سهام سرعت بیشتری پیدا کند، متذکر شد: امیدواریم که تا قبل از 12 بهمن به نیم درصد جمعیت شهرستان برسیم و شرکت را به صورت قانونی ثبت کنیم.

علیزاده بر ضرورت آگاهی رسانی بیشتر اعضای هیات موسس به مردم درخصوص مزایا و مزیتهای فراوان شرکت توسعه و عمران تاکید کرد و افزود: با ثبت این شرکت هم سهامداران و هم مردم از خدمات آن بهره مند خواهند شد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان با بیان اینکه عملکرد اصناف و بازاریان در خصوص جذب اعضا بسیار ضعیف بوده است، اظهار کرد: هزاران واحد صنفی در شهرستان مشغول کار هستند اما متاسفانه اصناف تاکنون نقشی نداشته اند.

علیزاده با تاکید بر تلاش اعضای هیات موسس برای پذیرش اعضای جدید اظهار کرد: از تمام اعضای هیات موسس می خواهم که در جلسه آتی که روز چهار شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد حضور داشته باشند.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان در بخشی از اظهارات خود با اشاره به عملکرد ضعیف برخی شرکتهای تعاونی در گذشته اظهار کرد: نباید عملکرد سایر تعاونی ها را به پای شرکت توسعه و عمران بنویسیم هرچند اعتقاد دارم که در کنار بررسی عملکرد مدیران و اعضای هیات مدیره باید ببینم که آیا اعضای شرکتهای تعاونی نیز توانسته اند به وظایف خود عمل کنند!

وی از برگزاری نشست توجیهی برای اعضای سازمان نظام مهندسی در روز شنبه و همچنین دهیاران در روز دوشنبه عصر در سالن آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این شرکت بعد از ثبت می تواند کارهای بزرگی را در سطح شهرستان انجام دهد و با توجه به حضور اعضای متخصص از تمامی رشته ها آینده خوبی خواهد داشت.

همچنین در این جلسه رسایی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فومن از عضویت 352 نفر و واریز مبلغ اولیه سهام به شماره حساب شرکت تعاونی توسعه و عمران خبر داد و گفت: تا زمان ثبت نهایی شرکت کسی حق برداشت وجوه را ندارد.

رسایی با بیان اینک طبق قانون به این شرکت رانت تعلق می گیرد، اظهار کرد: علاوه بر واگذاری پروژه ها به این شرکت باید املاک و زمین های دولتی نیز در صورت درخواست به شرکت تعاونی توسعه و عمران فومن واگذار شود.

همچنین خاکسار عضو هیات موسس این شرکت، بر لزوم خرید سهام شرکت تعاونی توسعه و عمران فومن توسط شهرداری ها تاکید کرد و گفت: قانون شهرداری ها را موظف به خرید سهام کرده است.

منتظری بخشدار سردار جنگل نیز از برگزاری نشست توجیهی با دهیاران این بخش خبر داد و گفت: تاکنون 32 نفر از دهیاران عضو این شرکت تعاونی شده اند و امیدواریم که روند پذیرش اعضا طی روزهای آینده افزایش یابد.

ابراهیم زاده رئیس اداره جهاد کشاورزی فومن با بیان اینکه این سازمان پس از ثبت شرکت تعاونی توسعه و عمران فومن می تواند بیشترین نقش را در جهت پویایی شرکت ایفا کند، یادآور شد: املاک و زمینهای بسیاری در حسینکوه و سایر مناطق فومن وجود دارد که پس از ثبت نهایی به این شرکت واگذار خواهیم کرد.

همچنین در این جلسه سایر اعضا نیز نظرات خود را مطرح کردند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی