جمعه 30 فروردین 1398

ملاقات فرماندار و نماینده شهرستان فومن با مدیرکل پست استان گیلان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/23 18:39 بازدید: 57

قاسم نژاد فرماندار و حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس، ضمن دیدار با مدیرکل پست استان گیلان در خصوص پیاده سازی سامانه سیماک بحث و گفتگو کردند.
سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک) که به منظور جلوگیری از زمین‌خواری طراحی شده است نرم افزاری تحت وب است به موجب آن تمام مجوزهای ساخت و ساز در استان در بستری یکپارچه و هماهنگ میان ادارات و دستگاه های اجرایی مسئول، صادر می گردد.
این پروژه برای اولین بار در سطح کشور در استان گیلان به طور آزمایشی اجراء شد و پس از کسب نتایج موفقیت آمیز، فعالیت آن گسترش یافت. پس از تفویض اختیار از جانب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرکت ملی پست ایران، این نرم افزار در سال 1394 برای اولین بار در 30 دهیاری و 6 شهرداری استان گیلان آزمایش شد.
فرماندار شهرستان فومن با تأکید بر اهمیت مبارزه با زمین‌خواری و همچنین به کارگیری فناوری نوین به منظور تسهیل خدمات ارائه شده از جانب دولت و تسریع پیاده سازی دولت الکترونیک در راستای سیاست های دولت، خواستار همکاری بیشتر جهت تبیین اهمیت این موضوع با دستگاه های مربوطه در صدور پروانه ساخت در حوزه های شهری و روستایی شد و افزود: زمینه همکاری با شرکت پست به منظور پیاده سازی این نرم افزار در سطح شهرستان هرچه سریع تر فراهم شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی