دوشنبه 27 خرداد 1398

برگزاری جلسه بررسی مشکلات روستای قلعه کل

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/22 18:50 ویرایش : ‎1397/10/22 20:14 بازدید: 131

جلسه بررسی مشکلات روستای قلعه کل از توابع بخش مرکزی شهرستان فومن به ریاست معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان با حضور روسای ادارات برق، آبفا و آبفار، رئیس بنیاد مسکن، دهیار و اعضای شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دهیار و اعضای شورای این روستا با اشاره به اینکه روستای قلعه کل دارای بیش از 340 خانوار می باشد، اظهار کرد: اگرچه این روستا در جوار محدوده شهری و همچنین مسیر توریستی جاده ماسوله واقع شده است اما از ضعف شدید برق، عدم بهره مندی از راه آسفالته و همچنین آب شرب مناسب رو به رو است.

شاهین علیزاده معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان فومن در این نشست خواستار هم افزایی و همکاری بیشتر شورا و دهیار روستا با ادارات مربوطه جهت رفع مشکلات شد و اظهار کرد: بنا به اظهارات رئیس اداره برق فومن اعتبارات لازم از ردیف مقاوم سازی جهت تعویض پایه های چوبی برق اخذ شده و طی یک ماه آینده این مشکل برطرف خواهد شد، ضمن اینکه باتوجه به مساعدت رئیس اداره برق با نصب ترانس مشکل ضعف شبکه نیز تا حدودی برطرف میشود.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در زمینه تامین آب شرب مردم این روستا اظهار کرد: طبق قوانین آبرسانی در منطقه روستایی برعهده آبفار و در محدوده شهری نیز برعهده آب و فاضلاب شهری خواهد بود.

علیزاده با اشاره به گزارش رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی درباره تامین 800 متر لوله آبرسانی اظهار کرد: این پروژه طی یک یک ماه آینده وارد فاز اجرایی می شود و برای آبرسانی به کوچه های فرعی نیز نیازمند همیاری و همکاری مردم هستیم.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان فومن در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه طبق گزارش رئیس اداره بنیاد مسکن شهرستان، این روستا در اولویت آسفالت قرار گرفته است، اظهار کرد: شورا و دهیاری روستا با زیرسازی مسیر، زمینه لازم برای آسفالت راه روستایی را فراهم کنند.

وی خواستار پیگیری مداوم و همکاری مناسب دهیاری و شورا با بنیاد مسکن شد و اظهار کرد: باتوجه به ابلاغ شیوه نامه ساماندهی رودخانه ها بنیاد مسکن میتواند با طی مراحل قانونی مصالح لازم خود را جهت تامین زیرسازی راههای روستایی تامین کند و باتوجه به تراکم جمعیتی و اهمیت این روستا حتما مساعدت لازم توسط بنیاد مسکن صورت خواهد گرفت.

علیزاده با قدردانی از زحمات دستگاه های اجرایی اظهار کرد: با شناختی که از این عزیزان دارم هدف همه مسئولان شهرستان خدمت صادقانه به مردم است و قطعا در این زمینه کوتاهی نخواهند کرد و امیدوارم با هم افزایی بیشتر روستای قلعه کل به جایگاه واقعی خود برسد و مردم ازخدمات بهتری بهره مند شوند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی