جمعه 30 فروردین 1398

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان فومن

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/12 13:41 بازدید: 135

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان فومن به ریاست نماینده عالی دولت در این شهرستان و با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان، روسای ادارات، دهیاران و گروه های مردم نهاد روز چهارشنبه در محل فرمانداری فومن برگزار شد.

محمود قاسم نژاد در این جلسه با اشاره به بروز انواع آسیب های اجتماعی با دسترسی به مواد مخدر، یادآور شد: مقابله با معضل اعتیاد در حوزه های مختلف اعم از فرهنگی و اجتماعی ادامه دارد.

فرماندار شهرستان فومن با تأکید بر رویکرد مشارکت مردمی در برخورد با معضل اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: در این حوزه از ظرفیت گروه های مردم نهاد و مراکز تخصصی مشاوره، کمپ های ترک اعتیاد و سمن ها می توان بهره گرفت.

وی برخورد انتظامی و امنیتی با مواد مخدر را دیگر اقدام صورت گرفته در این حوزه عنوان کرد و افزود: در همین راستا پاکسازی نقاط آلوده و خطرآفرین نیز همواره در دستور کار بوده است.

قاسم نژاد بر لزوم آگاه سازی خانواده ها و جلوگیری از ورود مواد مخدر به مراکز آموزشی و مدارس تأکید کرد و متذکر شد: افزایش نشاط اجتماعی و برگزاری جشنواره ها و همایش ها در کنار ورزش می تواند سبب کاهش رویکرد جوانان به مواد مخدر شود.

همچنین در این جلسه محمدحسین شاه کوئی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان بر لزوم افزایش مشارکت مردمی جهت مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و یادآور شد: پیشگیری دراولویت است و اصل اول نیز در این حوزه آموزش است.

این مسئول احتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را رویکرد دولت عنوان کرد و یادآور شد: ایران در صف اول مبارزه با مواد مخدر در دنیا قرار دارد.

شاه کوئی با اشاره افزایش روند مصرف مواد مخدر در بین جوانان اظهار کرد: با برگزاری انواع همایش ها و جشنواره ها در این حوزه می توان گام های بزرگی برداشت که فومن نیز خوشبختانه بزرگترین و بهترین همایش پیاده روی در سطح گیلان را برگزار کرد.

وی افزود: کاهش پایندی به دین، پرخاشگری و عدم مهارت نه گفتن از جمله دلایل مصرف مواد مخدر است و در این بین متاسفانه برخی دانشجویان علت استفاده از مواد اعتیادآوری چون ریتالین را کاهش نگرانی، کاهش فشار روانی، ایجاد آرامش، کنجکاوی و بیدار ماندن عنوان کرده اند که به مرور به مصرف این مواد اعتیاد پیدا کردند.

در ادامه، در این جلسه هر کدام از اعضاء نظرات خود را برای مبارزه با مواد مخدر ارائه کردند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی