شنبه 27 بهمن 1397

برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان فومن

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/05/19 09:48 ویرایش : ‎1397/05/19 17:00 بازدید: 138

مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان فومن با حضور نماینده عالی دولت در این شهرستان، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه فومن، مدیران دستگاه‌های اجرایی و جمعی از مسئولان روز پنجشنبه برگزار شد.

 در این مراسم محمود قاسم نژاد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و انقلاب، شهدای عرصه رسانه به ویژه شهید صارمی، این روز را به خبرنگاران تبریک و تهنیت گفت.

فرماندار شهرستان فومن با تأکید بر اینکه خبرنگاری با توجه به اینکه با مردم و مسئولان در ارتباط است، شغل سختی است و ادارات موظف هستند خدمات خبرنگاران را ارج بنهند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که خبرنگاران همراه با انتشار انتقادات، منصفانه خدمات دولت را گزارش دهند.

قاسم نژاد، خبرنگاران را مشاور امین دستگاه‌های اجرایی خواند و گفت: آنها بدون اینکه حقوقی دریافت کنند، باتوجه به اینکه از مطالبات کف جامعه مطلع هستند، ضعف های ما را بازگو می‌کنند.

فرماندار شهرستان فومن خبرنگاران را زبان گویا و چشمان بینای جامعه خواند و افزود: مسئولان نباید خود را در تقابل با خبرنگاران ببینند.

قاسم نژاد از خبرنگاران خواست خود را بروز کنند و همواره حرف تازه و گیرا داشته باشند.

وی بر لزوم صراحت کلام و واقع نمایی اخبار تأکید کرد و افزود: اخبار را همانطور که واقعیت دارد می بایست منعکس کرد.

فرماندار شهرستان فومن وظیفه اصلی رسانه‌ها را آگاهی بخشی به مردم دانست و گفت: در کنار انعکاس مشکلات، نباید در زمین دشمن بازی کنیم و در شرایط حساس کشور همه از جمله رسانه ها باید به دولت کمک کنند.

قاسم نژاد بر لزوم افزایش امید به مردم تأکید کرد و گفت: خواست دشمن این است که مردم را نسبت به نظام بدبین کند بنابراین نباید به هر بهانه مدیران را فاقد صلاحیت بدانیم.

فرماندار شهرستان فومن همچنین از روابط عمومی ادارات خواست ارتباط خود را با خبرنگاران افزایش دهند.

حجت‌الاسلام افتخاری نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم داشتن علم و آگاهی را جزو ضروریات خبرنگاران دانست و گفت: کسی با خبرنگاری که به وظیفه خود آگاهی داشته باشد، مشکلی ندارد.

وی در پایان از خبرنگاران خواست که در حین آزادگی و صراحت بیان پایبند قوانین باشند.

در مراسم امروز که در سالن ارشاد فومن برگزار شد، در ابتدای مراسم رئیس اداره ارشاد فومن گزارشی از وضعیت رسانه ‌های شهرستان ارائه شد.

خانم ها و آقایان شکوری، محبی، معصوم زاده، ولی زاده، بخشی و جمالی به عنوان نماینده خبرنگاران برای دقایقی در جمع سخنرانی کردند و نیما شمشادی خواننده جوان فومنی به اجزای برنامه پرداخت.

در پایان برنامه اصحاب رسانه در قلعه رودخان فومن به صرف ناهار پذیرایی شدند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی