چهارشنبه 30 مرداد 1398

جلسه پایش و بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه های در حال اجراء در شهرستان فومن

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/28 15:41 ویرایش : ‎1397/03/30 09:47 بازدید: 387

به منظور بررسی آخرین وضعیت 20 پروژه اولویت دار در حال اجراء در شهرستان، نشستی با حضور دکتر محمود قاسم نژاد فرماندار محترم شهرستان فومن، حجت الاسلام مهدی افتخاری نماینده شهرستان های فومن و شفت، مهندس حجت شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و همچنین مدیران کل دفاتر فنی، شهری، روستایی و سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان، مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، میراث فرهنگی، منابع طبیعی، ورزش و جوانان و همچنین مدیران عامل آب و فاضلاب شهری و شرکت های صنعتی استان گیلان و معاونین راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، آب و فاضلاب روستایی و آب منطقه ای استان گیلان در مورخ 28 خرداد 1397 در فرمانداری فومن برگزار شد.

دکتر محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان فومن پس از خوشامدگویی به حضار و تشکر از دستگاه های اجرایی جهت پیگیری پروژه های در حال اجراء، شماری از این پروژه ها شامل پل روستای نوده، پل روستای کلفت، ورزشگاه انقلاب، تصفیه خانه فومن و ایجاد رمپ ورودی به ساختمان دانشگاه آزاد در بزرگراه فومن به سراوان را مهم ترین پروژه های اولویت دار برای فرمانداری شهرستان اعلام کردند که طبق برنامه، پس از پایان جلسه توسط مدیران استانی و دستگاه های شهرستانی مربوطه مورد بازدید قرار گرفتند.

در ادامه، مهندس شعبانپور معاون عمرانی استاندار گیلان نیز پس از تبریک انتصاب فرماندار جدید شهرستان و تشکر از زحمات نماینده فومن، ماهیت تخصصی جلسه فوق را مورد تأکید قرار دادند و خواستار بررسی دقیق و موردی هر یک از پروژه ها در طول این نشست و افتتاح موارد تکمیل شده مقارن با هفته دولت و دهه فجر شدند.

فرماندار شهرستان فومن در ابتدای جلسه، ضمن اشاره به اهمیت تکمیل مسیر ماسوله به ماجولان، این پروژه ها را از مهم ترین اولویت های عمرانی شهرستان فومن عنوان کردند. همچنین در ادامه با توجه به لزوم تکمیل برخی پروژه های مهم نیمه کاره در شهرستان، به ورزشگاه انقلاب فومن اشاره کردند و خواستار هماهنگی و عزم بیشتر دستگاه های استانی و شهرستانی جهت تکمیل آن شدند. سپس در حوزه صنعت و اشتغال، وضعیت راکد و نامطلوب شهرک صنعتی گوشلوندان را مورد اشاره قرار دادند و برای بهبود شرایط اشتغال در آن طرح هایی را پیشنهاد دادند.

ساماندهی وضعیت رودخانه های شهرستان و پیگیری سردهنه سازی و ترمیم موارد موجود جهت جلوگیری از تخریب ناشی از سیل و مدیریت آب از دیگر نکات مورد اشاره دکتر قاسم نژاد بود. همچنین سد مخزنی خالصان و اهمیت آن برای تأمین آب شرب روستاییان و زمین های کشاورزی، مورد توجه فرماندار قرار گرفت. در بخش دیگری، ایشان به لزوم رفع اختلافات فنی میان ادارات منابع طبیعی و بنیاد مسکن در زمینه مسأله تصرف اراضی پرداختند.

فرماندار شهرستان فومن در بخش دیگری از سخنان خود به تصفیه خانه فومن اشاره کردند و ضمن انتقاد از پیشرفت فیزیکی اندک آن خواستار برنامه ریزی جهت تسریع ساخت آن شدند. در همین راستا به ضریب برخورداری 62 درصدی شهرستان از آب شرب روستایی اشاره شد و تولید آب، فرسودگی شبکه توزیع و هدر رفت آب را سه مشکل عمده در این حوزه عنوان کردند. ایشان در ادامه، بر تسریع در بازبینی طرح های هادی قدیمی شماری زیادی از روستای شهرستان تأکید کردند.

در انتها، هیئت همراه و مسئولین شهرستانی مربوطه از شماری از پروژه های اولویت دار در شهرستان بازدید به عمل آوردند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی