جمعه 30 فروردین 1398

آغاز طرح جامع آموزش فرهنگ ترافیک در شهرستان فومن

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/05/11 17:18 بازدید: 189

با حضور فرماندار فومن و رئیس پلیس راهور استان گیلان، مراسم آغاز طرح جامع آموزش فرهنگ ترافیک در روستای گشت بخش مرکزی شهرستان فومن برگزار شد.

به موجب این طرح آموزش های لازم جهت به حداکثر رساندن ایمنی راکبین موتورسیکلت ها و خودروها در شهرستان ارائه خواهد شد و تلاش ها در جهت توسعه فرهنگ ایمنی رانندگان افزایش خواهد یافت.

محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان فومن ضمن تشکر از پلیس راهور استان به دلیل انتخاب شهرستان فومن به عنوان نقطه آغاز این طرح در گیلان، برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک را اقدام ارزشمند و مثبتی برای توسعه فرهنگ ایمنی دانست.

وی با توجه به آمار بالای تصادفات منجر به جرح و فوت راکبین، با تأکید بر کاهش آمار تصادفات و محافظت از جان مردم، خواستار توجه بیشتر به مقوله فرهنگ سازی و جدیت در اجرای قوانین ترافیکی و نظارت بر رفت و آمدها و ترافیک در سطح شهرستان شد.

قاسم نژاد ضمن نادرست عنوان کردن فرهنگ تفاخر در میان خانواده ها برای در دسترس قرار دادن خودرو و موتور سیکلت برای نوجوانان زیر سن قانونی، بر اشتباه بودن چنین اقداماتی و به خطر انداختن جان نوجوانان تأکید کرد.

فرماندار فومن با اشاره به وجود راه های روستایی کم عرض و پرپیچ که بستر خطرناکی برای راکبین موتورسیکلت و خودرو ایجاد می کند، افزایش آمار تصادفات و جرح و فوت را از نتایج بی احتیاطی رانندگان و عدم رعایت ایمنی دانست.

وی با اشاره به لزوم افزایش توجه عمومی به فرهنگ ترافیک و بهره مندی از خدمات آموزشی و فرهنگی ارائه شده توسط پلیس راهور، ابراز امیدواری کرد که با تقویت مهارت های ایمنی، آمار تصادفات در سطح شهرستان کاهش یابد.

فرماندار همچنین از پیش بینی اعتبار لازم برای فرهنگ سازی ایمنی ترافیک میان نوجوانان و جوانان در کمیته برنامه ریزی شهرستان و بهره گیری از ظرفیت بخشداری ها، شوراهای اسلامی و دهیاری ها در زمینه تقویت فرهنگ ایمنی بین مردم خبر داد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی